Aktualności

Komunikat: Międzynarodowa Konferencja podsumowująca realizację Projektu ProOptiBeef

Szanowni Państwo, pragniemy poinformować,iż 27 maja 2015r. w Centrum Wodnym SGGW w Warszawie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja podsumowująca realizację ProjektuProOptiBeef.
Organizatorem konferencji jest Konsorcjum Naukowo-Przemysłowe w składzie: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Lider Projektu), Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego.

Polski

Głos w dyskusji - Przegląd Hodowlany

Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznia się z artykułem na temat Projektu pt. Optymalizacja produkcji wołowiny w Polsce, zgodnie ze strategią "od widelca do zagrody" opublikowanym w  dwumiesięczniku "Przegląd Hodowlany" nr 5/2014, wydawanym przez Polskie Towarzystwo Zootechniczne.

Polski

Zadanie 5 - Analiza socjo-demograficzna preferencji konsumenckich dla mięsa wołowego

Analiza socjo-demograficzna preferencji konsumenckich dla mięsa wołowego
 
Wykonawcy:  1Katarzyna Cyran, 1Małgorzata Jaros, 2Agnieszka Wierzbicka, 3Krystyna Gutkowska, 4Alicja Woźniak, 2Grzegorz Pogorzelski, 5Rod Polkignhorne, 4Jerzy Wierzbicki
 
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, 1Katedra Podstaw Inżynierii, 2Samodzielny Zakład Techniki w Żywieniu, 3Katedra Organizacji i Ekonomiki Konsumpcji,
4Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego,

Polski

I Forum Sektora Wołowiny

Konsorcjant branżowy Projektu ProOptiBeef - Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsneo organizatorem I Forum Sektora Wołowiny

Polski

I Krajowa Wystawa Bydła Mięsnego

W dniach 29-31 sierpnia 2014r. przedstawiciele Zadania 2A pt. "Ocena efektywności europejskiej genetyki bydła ras mięsnych w systemach krzyżowalniczych z populacją bydła mlecznego polskich RAS PCB, PCZB, POL-HF" promowali Projekt ProOptiBeef podczas „I Krajowej Wystawy Bydła Mięsnego” w Sielinku koło Poznania, która była ukoronowaniem 20-lecia Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego. Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i była ona poświęcona tylko mięsnym rasom bydła. Część oficjalna odbyła się w sobotnie południe.

Polski

Międzynarodowe sympozjum Meet/Meat the challenge w Genewie.

Promocja Projektu ProOptiBeef podczas Międzynarodowego sympozjum Meet/Meat the challenge w Genewie.

Polski

Targi i Wystawy

Informujemy o najbliższych wydarzeniach, podczas których zaprezentujemy wyniki uzyskane w wyniku realizacji Projektu ProOptiBeef:

- 14-15 czerwca 2014 roku - XV Mazowieckie Dni Rolnictwa w Płońsku;
- 21-22 czerwca 2014 roku - Warmińsko - Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Ostródzie;
- 28-29 czerwca 2014 roku - VIII Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego, XXI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym w Szepietowie.

Polski

Magazyn Naukowy GLOB

Zapraszamy do obejrzenia  nagrania na temat Projektu ProOptiBeef wyemitowanego przez TVP1 w Magazynie Nowości Naukowych GLOB, odc. 4
http://vod.tvp.pl/audycje/wiedza/glob/wideo/odc-4/11871965

Polski

Zaproszenie na semianarium

Zapraszamy na seminarium, które odbędzie się w dniu 3 kwietnia br. w godzinach 13:-14:30 w budynku Wydziału Nauk o Zwierzętach (23), w sali 1069 (I piętro).
W dniu 3 kwietnia 2012 r. z inicjatywy Dziekana Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW, Prof. dr hab. Piotr Brzozowskiego i Pani Kierownik Projektu Prof. nadzw. dr hab. Agnieszki Wierzbickiej, odbędzie się seminarium dotyczące celów badawczych i metodyk realizacji prac habilitacyjnych i prac doktorskich realizowanych na Wydziale Nauk o Zwierzętach w ramach realizacji Projektu.

Polski

Zapraszamy na Konferencję

Szanowni Państwo,
Polacy niewiele wiedzą o wołowinie, nie rozumieją, czym jest wołowina kulinarna.
Czas obalić stereotypy

Polski

Strony

Partnerzy projektu

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka